Nadmierne owłosienie podczas ciąży

Witam, W związku z ciążą pojawiło się również nadmierne owłosienie w miejscach nietypowych dla kobiety. Lekarz prowadzacy stwierdził, że jest to objaw normalny i po porodzie wszystko wróci do normy. Jednak z tyg na tydzień jest tego coraz więcej. W związku z tym ma pytanie: czy stan karmienia piersią również wpływa na nadmierne owłosienie? Boję się, że obrosnę przez kolejen pół roku karmienia.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nadmierny rozrost owłosienia, szczególnie w miejscach nietypowych u kobiety w czasie ciąży i laktacji jest zjawiskiem fizjologicznym. Wiąże się z wahaniami a właściwie ze zwiększonym stężeniem konkretnej grupy hormonów. Pragnę jednak poinformować iz jest to zwykle stan przemijający, który ustępuje po tym okresie.