Nadżerki w wyniku kolonoskopii

Kolonoskopia-w odbytnicy (od zwieraczy do ok.15 cm proksymalnie)blona sluzowa przekrwiona z obecnoscia licznych drobnych aftopodobnych nadzerek.Poza tym jelito bez zmian.prosze napisac czy grozne sa te nadzerki

Witam serdecznie. Same nadżerki nie są groźne. Oczywiście mogą być powodem krwawienia z dolnego odcinak przewodu pokarmowego. Warto jednak odnaleźć przyczynę ich powstawania. Konieczna jest konsultacja gastroenterologiczna.