Napadowe kołatanie serca, zawroty głowy i silna depresja

daien dobry od maja zmadam sie z lekiem napadowym kolatania serca zawroty glowy i tym podobne obiawy dotego doszla silna depresja od tygodnia przyjmuje sertraline 50mg i od 4 tygodni xanax sr 1mg w dalszym ciagu mam nasilone leki kolatania serca przewaznie z rana tak do poludnia puls 85lub 95 caly czas chcialam zapytac czy ma to zwiazek z zaczeciem przyjmowania lekow mialam robione badania 4 ekg markert sercowe morfologie wyszlo wszystko dobrze dziekuje

Dzień dobry,

Podstawową metodą leczenia zaburzeń lękowych jest PSYCHOTERAPIA, do podjęcia której namawiam /np.: w Por. Leczenia Nerwic, prywatnie/. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.
Prawdopodobnie Pani wzmożenie objawów nie mają związku z przyjmowanymi lekami. Proszę również pamiętać, że xanax jest do krótkookresowego stosowania.

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Dzień dobry,
w przypadku zaburzeń lękowych najważniejszą metodą leczenia jest psychoterapia, szczególnie skuteczna jest psychoterapia poznawczo - behawioralna. Zachęcam do poszukania psychoterapeuty w swoim mieście i rozpoczęcie leczenia. Warto też porozmawiać z psychiatrą o swoich objawach. Pozdrawiam