Nawracające bóle podżebrowe a interpretacja wyników morfologii

Witam, prosze o interpretacje wyników: WBC 5,6 LYMPH 2,2 MID 0,6 GRAN 2,9 RBC 4,38 HGB 12,5 HCT 39,2 MCV 89,5 MCH 28,6 MCHC 32 PLT 241 MPV 9,1, przy nawracajacych bólach pod prawym żebrem, próby wątrobowe ok, usg i rentgen klatki też, lekarze kieruja diagnoze w strone IBS

Jeśli jest poprawa po Nospa, to bóle można uznać za czynnościowe, czyli niezwiązane z żadną ciężką chorobą.
W leczeniu IBS ważna jest dieta, normalizacja masy ciała i treningi radzenia sobie ze stresem.