Niedobory witaminowe a zapalenie błony żołądka

Witam. Mam pytanie mam w b 12 i wit d3 znacznie po niżej normy. Mam rowniez zapalenie blony żołądka oraz rzekomo depresje. Czy moze to byc wpowodowane tymi niedoborami?? Kilka wymienionych w artykule objawow bardzo pasuje do mojej choroby ktora mnie wykancza.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Niedobór B12 jest prawdopodobnie spowodowany zapaleniem sluzówki żołądka, obecnie ponad 70 % społeczeństwa ma niedobory witD. Proszę suplementować od września do maja.

Pozdrawiam