Niedoczynność tarczycy a wynik TSH i starania o ciążę

Witam,mam pytanie dotyczce mojej tarczycy.Jak mi wiadomo mam niedoczynnosc tarczycy i biore leki 125 mcgr,moje wyniki na dzisiaj wynosza tsh3 0.152,a anty-tpo 565.70 czy mogl by mi ktos zinterpretowac te wyniki.Dziekuje Bardzo,chcialabym rowniez zaznaczyc ze bardzo bym chciala zajsc w ciaze,ale czy to mozliwe?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Poziom TSH u Pani znajduje się poniżej normy. Przeciwciała anty TPO to przeciwciała przeciwtarczycowe. Do ich produkcji w organizmie dochodzi w wyniku potraktowania przez układ immunologiczny komórek tarczycy jako obcych. W wyniku tego następuje uszkodzenie tkanki tarczycy, przewlekłe zapalenie gruczołu, zaburzenie jego funkcji (niedoczynności lub nadczynności tarczycy). Konieczna jest konsultacja z endokrynologiem. Zajście w ciąże jest jak najbardziej możliwe, jednak warunkiem jest wyrównanie poziomu hormonów, stąd konieczna wspomniana wizyta.