Nieprzyjemny zapach z ust u 17-letniej córki

Moja córka ma 17 lat a już ponad 2 lata okropny zapach z ust , stomatolog ok , ale lekarz rodzinny proszę do dentysty była , teraz zmienić dietę mam tego dosyć a naprawdę zapach okropny jak coś zepsutego , kałem, po prostu śmierdzi nie wiem jak to nazwać i to nie jest ranem ale i cały dzień . Proszę o poradę co mam zrobić szkoda mi jej , może leki sama nie wiem a lekarz nic nie daję już tyle czasu . Pozdrawiam Grażyna G.

Przyczyn nieprzyjemnego zapachu z ust może być wiele. Proponuję jeszcze jedną konsultację stomatologiczną na której zostanie wykonane zdjęcie RTG panoramiczne i w powiększeniu oceniony stan jamy ustnej. Trzeba dokładnie ocenić zęby oraz dziąsła. Możliwe że wystarczy poprawić technikę higieny jamy ustnej i wprowadzić drapaczkę do języka i płyn Meridol Halitosis? W przypadku wykluczenia problemów stomatologicznych należy zwrócić się o pomoc do gastrologa.