Niewielkie plamienie pięć dni po miesiączce a oznaka ciąży

biorę tabletki antykoncepcyjnie regularnie, kochałam się z chłopakiem dzień po zakończeniu miesiączki a następnie 5 dni po niej i właśnie w tym 5 dniu wieczorem zauważyłam niewielkie plamienie, czy może być to oznaką ciąży?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Jeśli tabletki hormonalne stosuje Pani regularnie, to ryzyko ciąży jest naprawdę znikome. Plamienia są natomiast najczęstszym objawem ubocznym, który występuje podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej. Jeśli jednak opisane przez Panią plamienie pojawiło się po stosunku, to warto udać się na konsultację do specjalisty ginekologa. Krwawienia kontaktowe mogą być bowiem objawem np. nadżerki, polipa, itd.