O czym może świadczyć ból z przodu szyi?

Dzień dobry, od kilku dni czuję narastający ból z przodu szyi (z prawej strony koło krtani), odczuwam także lekki ucisk oraz ból tego miejsca nawet przy przełykaniu. Nigdy wcześniej tak nie bałam, o czym to może świadczyć oraz do jakiego lekarza powinnam się udać ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

przede wszystkim proszę się udać do internisty – w tym wypadku konieczne jest badanie palpacyjne, a także sprawdzenie stanu jamy ustnej. Ból szyi może mieć wiele przyczyn, poczynając od infekcji gardła, krtani, ucha czy ślinianek. Część z tych schorzeń można wykluczyć właśnie dzięki wizycie u lekarza w przychodni POZ.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/bol-szyi-przyczyny-diagnostyka-i-leczenie.

Co istotne z przodu szyi znajduje się także gruczoł tarczowy, a ból szyi może wskazywać na zaburzenia pracy tarczycy. Może to być także ostre zapalenie tarczycy – wówczas krtań i węzły chłonne są obrzęknięte, a dodatkowo pojawia się osłabienie czy bóle mięśniowo-stawowe. Warto jednak zaznaczyć, że to zdarza się stosunkowo rzadko, niemniej jeżeli ból nie ustępuje, nie powinna Pani zwlekać z wizytą u lekarza.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/10-oznak-ktore-swiadcza-o-tym-ze-mozesz-miec-problemy-z-tarczyca.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.