O czym może świadczyć problem z utrzymaniem wagi, pogorszenie wzroku oraz nawracające infekcje intymne?

Witam, mam problem z utrzymaniem wagi i chudnieciem, często jestem senna, od pewnego czasu bardzo szybko pogłębiła mi się wada wzroku oraz mam nawracające infekcje intymne(jeszcze nie współżyłam), a włosy wypadają mi garściami. Czy to może być cukrzyca? Dodam, że w mojej rodzinie były przypadki zachorowań. Jestem osoba młoda, mam 20 lat. Proszę o poradę.

Lek. Paweł Szadkowski

Pani objawy mogą wskazywać m.in. na cukrzycę, ale konieczne jest dokładna ocena pani stanu klinicznego, badanie fizykalne i wykonanie badań dodatkowych (w tym stężenie glukozy na czczo, morfologia krwi z rozmazem, TSH i fT4). Sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który pokieruje dalszym postępowaniem.