O czym może świadczyć uczucie kłucia w żołądku, palpitacje serca oraz zawroty głowy?

Witam. Od dłuższego czasu mam problem ze swoim zdrowiem. Zawsze byłem typem sportowca, ale dopiero od tego roku przestałem palić papierosy, alkoholu i innych używek nie tykam. Od lutego zacząłem mieć problemy z uczuciem kłucia w żołądku , palpitacji serca , zawroty głowy teraz doszło do tego, ze nie mogę ruszać szyja( ból jest na karku). Miałem gastroskopię , badania krwi ale nic nie wykazało. Największym problemem jest, ze nie mam żadnego bólu po prostu czuje się bardzo zle, serce wali jaki oszalałe ale najczęściej w godzinach 11-15 po południu. Nie mogę pracować bo dostaje zawrotów głowy. Jeśli chodzi o tryb życia nie jem i nigdy nie byłem fanem fastfoodow, smażonego jedzenia , wszystko pieke i jem dużo warzyw i owoców, również nie pije kawy czy herbaty. Byłbym bardzo wdzięczny za jakieś wskazówki.

Lek. Wojciech Zygmunt

Istnieje szansa, że pana przebojowy tryb życia doprowadził do rozwinięcia arytmii sercowej. W celu dokładnej diagnostyki (określenie typu arytmii) powinien pan wykonać EKG spoczynkowe, Holter-EKG (24 godzinny zapis EKG), Holter ciśnieniowy (24 godzinny rejestrator ciśnienia krwi) oraz echokardiografię (USG serca). Dalsze postępowanie zależne będzie od wyników tych badań. Pozdrawiam i życzę zdrowia.