O czym świadczą te wyniki i w jakim kierunku mogą iść podejrzenia moich dolegliwości?

Mam 53 lata, miesiączkuję nieregularnie, średnio co 3 miesiące. W grudniu i lutym chorowałam długo, ponoć grypopodobny wirus, dostawałam U***. Czuję się zmęczona, bardzo bolą mnie kości: kręgosłup, krzyż, ręce, nogi, często głowa. Byłam na badaniach krwi i podaję wyniki: OB 6, leukocyty 5,23, erytrocyty 4,81, hemoglobina 13,7, hematokryt 39,8, MCV 82,7, MCH 28,5, MCHC 34,4, RDW 14,7, płytki krwi 228, MPV 11,5, PDW 14,2, PCT 0,26, AIAT 16, cholesterol 206, HDL 57, LDL 121, trójglicerydy 103, TSH 3 generacja 2,78.

Witam!

Wśród przedstawionych wyników zastrzeżenia budzić mogą wartości cholesterolu całkowitego i LDL cholesterolu. Są one nieco podwyższone. Warto zwrócić uwagę na dietę, szczególnie eliminację z niej tłuszczów nasyconych na korzyść nienasyconych. Pozostałe wyniki nie odbiegają od norm i nie wyjaśniają wymienionych dolegliwości. Objawy te mogą mieć złożoną etilogię - wiele przyczyn może się na nie składać. Warto udać się do lekarza rodzinnego w celu eliminacji tych mniej prawdopodobnych i zaproponowania odpowiedniego postępowania, mającego na celu zwalczenie bądź zmniejszenie dolegliwości.

Pozdrawiam