O czym świadczą zmiany torbielowate na prawym jajniku?

Witam, USG przezpochwowe wykazało u mnie zmiany torbielowate na prawym jajniku. Torbiel ma około 7x6 cm i jest dwukomorowa (1. komora, ta większa, jest jednorodna i wskazuje na torbiel endometrialną; 2. komora, mniejsza, niejednorodna, lito-torbielowata). Płynu w zatoce Douglasa brak, drugi jajnik, macica w porządku. Pani doktor zleciła test ROMA i powiedziała, że nie jest to nowotwór i skierowała mnie do szpitala na laparoskopię. Ale jeżeli coś jest niejednorodne i lito-torbielowate i zleca się testy na obecność nowotworu (?) to czy ta zmiana nie powinna mnie zaniepokoić?

Lek. Tomasz Budlewski

należy założyć iż testy wykluczą poważniejszą sprawę, zapewne z doświadczenia Pani dr wynika iż takie zmiany najczęściej okazują się zmianami łagodnymi aczkolwiek te poważniejsze należy wykluczyć, proszę kierować się zaleceniami lekarza ginekologa.