O czym świadczy wędrujący ból lewej ręki?

Witam! Od ok. 2 lat mam dziwny wędrujacy ból lewej ręki. Zaczyna się od ramienia, czasem od klatki piersiowej a kończy w nadgarstku. Czasem myślę, że to ból mięśni a czasem że kości i stawow. Od niedawna to samo zaczęło się dziać z lewą nogą. Ból ten pojawia się sam i sam znika po kilku dniach co mniej więcej 2 tygodnie. Neurolog nic nie stwierdził oprócz depresji, USG ramienia i ręki OK, kardiolog OK. CRP i OB też OK.Jakie badania mogłabym zrobić? Z czym ten ból łączyć? Do jakiego lekarza iść?

Szanowna Pani,

Opisywane przez Panią objawy z całą pewnością budzą Pani niepokój. To bardzo dobrze, ze poszukuje dla Pani właściwej diagnozy i dba o siebie poprzez wykonywanie wszystkich niezbędnych badań. Rozumiem Pani frustrację z powodu przedłużającej się niepewności.
Niepokoi mnie podejrzenie depresji, o którym mówił neurolog. Depresja jest poważną chorobą, która nieleczona powoduje znaczne pogarszanie standardu życia chorego i może prowadzić nawet do śmierci. Zdecydowanie nie należy jej lekceważyć. Dodatkowo, możliwe jest, ze w jej przebiegu występują objawy z ciała identyczne z tymi występującymi w przypadku chorób somatycznych. Możliwe więc, ze występujące u Pani bóle mają właśnie taka genezę.
Zalecam Pani kontakt z lekarzem psychiatrą, który będzie w stanie dokonać barziej wiarygodnej diagnozy oraz zadecydować o możliwej farmakoterapii. Jeżeli występujące u Pani bóle miałyby podłoże nerwicowe, wówczas w przypadku stosowania leków zaobserwuje Pani zmiany ich nasilenia, a może nawet całkowite ustąpienie.

Życzę powodzenia i powrotu do zdrowia.

Dzień Dobry Pani,

Zalecone przez lekarza badania wskazują, że od strony reumatologicznej (wynik CRP, OB), kardiologicznej (EKG), internistycznej (USG) opisane przez Panią symptomy nie wskazują na objawy zapalne, pochodzenia reumatycznego, więc nie ma powodu do niepokoju.

Z mojej strony, mam pytanie, jak jest u Pani z suplementacją przede wszystkim czystym biologicznie magnezem z wit. B6, wit. D3?
Niedobory w/w mogą również objawiać się niepokojącymi Panią objawami.

Myślę, że również taka zwyczajna rozmowa z psychologiem, byłaby dla Pani pomocną,
i pomogłaby Pani dotrzeć do przyczyny Pani objawów?

Gdyby miała pani życzenie takiej rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu telefonicznego lub na Skype.

Z przesłaniem dla Pani wszystkiego najlepszego,
irena.mielnik.madej@gmail.com