Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 2 3 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Obecność krwi utajonej w kale

Przeprowadzilem ostatnio kompleks badan ktore w wiekszosci sa prawidlowe natomiast wyniki kalu wykazuja obecnosc krwi utajonej oraz w diagnotyce infekcji bakterii pyloriIgG . W przewodzie odbytu zauwazono zylaki, dodam ze sporadycznie mam rowniez krwawienia z odbutu .Prosze o porade czy badanie gastroskopijne jest konieczne.Poza opisanymi objawami nie mam zadnych dolegliwosci
MĘŻCZYZNA, 58 LAT ponad rok temu

Od czego zależy wybór metody leczenia hemoroidów?

Zapewne krew utajona spowodowana jest występowaniem hemoroidów, ale też trzeba wykluczyć i poważniejsze przyczyny, które mogą występować w zakresie dolnego odcinka przewodu pokarmowego (ma Pan powyżej 50 lat, więc przydałoby się wykonanie profilaktyczne kolonoskopii). Co do gastroskopii oczywiście trzeba ją też rozważyć, ale już po wykonaniu kolonoskopii. O dalszym postępowaniu powinien zadecydować lekarz prowadzący.

Specjalista chirurgii ogólnej.
umów wizytę 0

Jesli stwierdzono u Pana krew utajoną w kale konieczne jest wykonanie kolonoskopii. Oznaczanie przeciwciał przeciwko Helicobacter we krwi nie ma żadnego klinicznego znaczenia. Większość polaków ma te przeciwciała i nie świadczy to o aktualnym zakażeniu.

Specjalista w dziedzinie chirurgii ogólnej oraz gastroenterologii.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Proktologia

Chcesz zobaczyć lekarzy w Twojej okolicy
Strefa Kobiety