Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 7 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Obecność krwi utajonej w kale

Przeprowadzilem ostatnio kompleks badan ktore w wiekszosci sa prawidlowe natomiast wyniki kalu wykazuja obecnosc krwi utajonej oraz w diagnotyce infekcji bakterii pyloriIgG . W przewodzie odbytu zauwazono zylaki, dodam ze sporadycznie mam rowniez krwawienia z odbutu .Prosze o porade czy badanie gastroskopijne jest konieczne.Poza opisanymi objawami nie mam zadnych dolegliwosci
MĘŻCZYZNA, 58 LAT ponad rok temu

Zapewne krew utajona spowodowana jest występowaniem hemoroidów, ale też trzeba wykluczyć i poważniejsze przyczyny, które mogą występować w zakresie dolnego odcinka przewodu pokarmowego (ma Pan powyżej 50 lat, więc przydałoby się wykonanie profilaktyczne kolonoskopii). Co do gastroskopii oczywiście trzeba ją też rozważyć, ale już po wykonaniu kolonoskopii. O dalszym postępowaniu powinien zadecydować lekarz prowadzący.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0

Jesli stwierdzono u Pana krew utajoną w kale konieczne jest wykonanie kolonoskopii. Oznaczanie przeciwciał przeciwko Helicobacter we krwi nie ma żadnego klinicznego znaczenia. Większość polaków ma te przeciwciała i nie świadczy to o aktualnym zakażeniu.

Specjalista w dziedzinie chirurgii ogólnej oraz gastroenterologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy