Obsesyjna myśl o nielubianej osobie

Czy to może być natręctwo? Jak si go pozbyć? Mój problem polega na tym, że myślę cały czas o jednej osobie, o osobie której nie lubię. Chcę się pozbyć imienia z głowy i myślenia o tym kimś, lecz nie wiem jak to zrobić, bardzo proszę o pomoc, nie daje sobie już z tym rady. To bardzo męczące. Gdy staram się myśleć o czymś przyjemnym to gryzie się ze sobą, nawet pojawia się to przy czynnościach przy których nie powinno.
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Nie napisałaś, co spowodowało Twoją antypatię do tej osoby. Jeśli ta osoba skrzywdziła Cię lub jest między Wami nierozwiązany konflikt, to może to być przyczyną Twoich "obsesyjnych" myśli. W takim przypadku warto by było, abyś postarała się zamknąć sprawy między Wami. Jeśli rozmowa nie jest możliwa, to postaraj się napisać list (nie musisz go wysyłać), w którym opiszesz wszystkie swoje uczucia.
Pozdrawiam

Czasem warto się zastanowić, co jest w tej osobie, że ciągle wracają te myśli. Odpowiedź na to pytanie często pomaga w pozbyciu się myśli. Tak jak znalezienie prawdziwej przyczyny choroby (a nie zwalczanie tylko jej objawów) doprowadza do wyleczenia.
Żeby zdiagnozować zaburzenie (natręctwa) potrzebna jest porada u specjalisty.

Witam. Myślę, że aby ktoś tak zawładnął naszymi myślami,to musi być jakaś tego przyczyna. Trudno to przeanalizować ,ale proszę się zastanowić,jakie znaczenie ma dla Pani ta osoba,czy zależy Pani na niej, co Was łączy, czego by Pani chciała w związku z tą osobą. Czasem też natrętne myślenie o jednej rzeczy zastępuje myślenie o czymś innym,czyli odwraca naszą uwagę. A może coś Was łączy,jakaś wspólna cecha? Tak czy inaczej może Pani spróbować takiego sposobu: za każdym razem jak pomyśli Pani o tej osobie, proszę zrobić 10 przysiadów i 3 razy mocno uszczypnąć się w udo. Wszystkiego dobrego.