Od 4 miesięcy nie mam miesiączki

Witam! Jestem kobietą mam 19 lat. Obecnie ważę 51 kg. Prowadzę mało aktywny tryb życia. Od 4 miesięcy się odchudzam. "Na własną rękę", bez żadnej konkretnej diety, po prostu bardzo ograniczam spożywane kalorie. Zanim zaczęłam się odchudzać ważyłam ok 70 kg. Od 4 miesięcy nie miesiączkuje. Bardzo mnie to martwi. Wiem, że brak miesiączki najprawdopodobniej jest spowodowany zbyt drastyczną dietą, jednak chciałabym wiedzieć czy może mieć to jakieś przykre konsekwencje w stosunku do ewentualnej ciąży w przyszłości? Jak mam "odzyskać" okres, nie odzyskując poprzedniej wagi?

Witam,

Nie podała Pani wzrostu, stąd nie jestem w stanie ocenić stosunku masy ciała do wzrostu.
Bardzo prawdopodobne,iż stosowanie znacznych restrykcji kalorycznych doprowadziło do zaburzeń hormonalnych i w efekcie do zaniku miesiączki.
Być może przytycie będzie niezbędne (w przypadku, jeśli cierpi Pani na niedowagę).
Prawidłowa masa ciała jest jednym z istotnych czynników przy staraniu się o dziecko.
Myślę, że konieczna będzie konsultacja ginekologiczna.

Pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia