Odchudzanie po porodzie u 20-latki z niedoczynnością tarczycy

Witam mam 20 lat mam 173 wzrostu i waga 73 kg strasznie przytyłam gdy zaszłam w ciążę, idąc do porodu ważyłam aż 85 kg. Strasznie mnie ta waga nurtuje chciałabym by moja waga spadła do 6 z przodu. Ćwiczyłam ponad miesiąc stosowałam dietę dukana niestety efekty były marne ponieważ schudłam tylko 3 kg. najgorsze jest to że nie jest mi łatwo zrucić wagę ponieważ mam niedoczynność tarczycy. bardzo proszę o pomoc co mogę zrobić by schudnać

Witam serdecznie,
Jak każdy czynnik chorobowy, tak i niedoczynność tarczycy przyczynia się do słabszego tempa odchudzania. Oprócz terapii farmakologicznej - która jest niezbędna, ogromną rolę odgrywa żywienie. Dietą niezwykle uniwersalną, a zarazem bardzo skuteczną jest ta, w której pod lupę bierzemy produkty i ich indeks glikemiczny. Najprostszym sposobem planowania diety jest wybranie spośród grupy produktów, tych z najmniejszym IG. Dla przykładu podczas odchudzania warto na jakiś czas zrezygnować np. z winogrona, bananów, marchwi gotowanej czy buraków. Zdecydowanie częściej należy wybierać chude mięso, a czerwone jadać 1-2 razy w miesiącu. Dodatkowo należy zadbać o odpowiednią ilość wody w organizmie. Mówi się, ze powinniśmy dostarczać jej 1 litr na 1000 kcal. I na końcu, najważniejsze - regularność posiłków. Bez niej każda dieta prędzej czy później okaże się nieskuteczną. Warto zachowywać cykliczność 3 godzinną pomiędzy posiłkami i nie jeść ich mniej niż 4 dziennie. Na koniec dodam jeszcze, że niezmiernie ważne są gramatury posiłków - ponieważ można jeść zdrowo, ale za dużo.Jeśli zachowamy wszystkie ww. wskazówki waga naturalnie będzie miała szansę maleć.
Życzę samych sukcesów w odchudzaniu:)