Odchudzanie przy problemach z wypróżnianiem

Witam! Bardzo bym chciała coś w swoim życiu zmienić, a mianowicie swój wygląd. Nie odpowiada mi moje ciało. Mam 168 cm wzrostu przy 60 kg wagi. Źle się z tym czuję, dlatego postanowiłam walczyć. Od końca stycznia nie jem słodyczy, staram się nie jeść po 18:00. Lecz to nie przynosi efektów. Chodzę też na tańce. Mój dzień wygląda tak, że rano zjem może kromkę chleba z serem żółtym bądź też jakąś wędliną, potem gdzieś w pośpiechu zjem moje drugie śniadanie, czyli skibkę chleba. Około godziny 16 wracam do domu i jem właściwie bez ograniczeń, tylko po to, żeby zaspokoić głód jak najszybciej. Później staram się jeść owoce, może czasem dużą michę płatków zbożowych. Nie wiem, czy to, że nie wyglądam za dobrze jest efektem tego, że mam problemy z wypróżnianiem. Na to stosowałam już wiele rzeczy. Jadłam wszystko, co ma dużo błonnika, co powodowało u mnie tylko wzdęcia. Brałam też leki wspomagające pracę jelit. Efekty nie są za dobre, bo nadal chodzę tak mniej więcej co 4 dni. Ale wracając do mojego wyglądu: mam boczki, mój odwieczny problem. No i fałdki na brzuchu. Z tym nie mogę dojść do ładu. Na ćwiczenia to nie mam co liczyć, brak u mnie motywacji i silnej woli. Proszę o pomoc i radę.
ponad rok temu

Witam!

Nie podałaś swojego wieku.

Sądząc po stosunku masy ciała do wzrostu - nie dieta jest Ci potrzebna, a więcej ruchu (aby wymodelować sylwetkę). Z jednej strony piszesz, że koniecznie chcesz coś dla siebie zrobić, z drugiej, że jesteś zbyt leniwa, by ćwiczyć. Zastanów się, proszę, nad tym. Polecam Ci stronę www.abccwiczenia.pl.

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
- śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
- II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem. Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły. Nie można zapominać o śniadaniu. Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli. Należy dokładnie żuć każdy kęs. Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

W Twojej diecie codziennie powinno znaleźć się miejsce na:
- warzywa,
- owoce,
- produkty zbożowe (najlepiej pełnoziarniste),
- chude mięso/jaja/nasiona roślin strączkowych (wymiennie),
- mleko i nabiał (mogą być odtłuszczone),
- tłuszcze (masło,margarynę, oleje roślinne).

Piramidę Zdrowego Żywienia znajdziesz na: http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci.

Pozdrawiam