Odnośnie piersi i krwawienia

Od jakiegoś czasu na prawej piersi pojawił się guzek ok. półtora centymetra. Mam 39 lat, zawsze miesiączkowałam regularnie, natomiast w ostatnich miesiącach miesiączka jest nieregularna. Ostatnia była 8 kwietnia, niby się skończyła po czterech dnia, a jednak pojawia się krew podczas stosunku, podczas wydawania moczu, piersi mam napuchnięte i obolałe, jestem nerwowa, mam nastroje zmienne jak nigdy dotąd. Proszę o poradę, nie jem przyj,uję żadnych leków.

Witam serdecznie,

Uważam, że powinna Pani jak najszybciej udać się do ginekologa, który Panią zbada i zaleci odpowiednie postępowanie. Z jednej strony diagnostyki wymaga wykryty przez Panią w piersi guz - z pewnością będzie trzeba wykonać USG i w razie wątpliwości biopsję. Z drugiej strony zaburzenia miesiączkowania oraz krwawienia z pochwy - mogą wskazywać na zaburzenia hormonalne, stan zapalny lub nawet możliwość zmian nowotworowych na szyjce macicy.

Pozdrawiam serdecznie