Odstawiłam tabletki i po 5 miesięcach nie mam okresu, dlaczego?

Witam. Przez ok. 2-3 lata stosowałam tabletki działające na zmiany łojotokowe z dodatkowym zastosowaniem antykoncepcyjnym. Po odstawieniu tabletek około 5 miesięcy temu do stycznia okres był jak w zegarku (zawsze na czas i zawsze w sobotę). W lutym coś się popsuło. Jest już środa (5 dzień po terminie) i okresu brak. Nie zrobiłam jeszcze testu ciążowego, bo muszę dodać, że pierwszy raz od dawna kochałam się bez zabezpieczenia 22.02 a okres powinnam mieć 25.02. Mam nadzieję, że jest to zaburzenie hormonalne. Proszę o pomoc w ustaleniu co to może być.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Ponieważ zaburzenia w postaci braku miesiączki pojawiły się mniej więcej 5 miesięcy po odstawieniu tabletek, wydaje się, że odstawienie antykoncepcji nie ma z tym związku. Ponadto, najczęstszą przyczyną braku miesiączki jest ciąża. Ponieważ jest Pani aktywna seksualnie, a ponadto współżyje Pani bez zabezpieczenia, ryzyko ciąży jak najbardziej istnieje. Proszę zatem wykonać test ciążowy. Powinien być wiarygodny 14 dni po stosunku. Gdyby test był negatywny, proszę skonsultować się z lekarzem.