Osłabienie, wymioty i nerwowość a podwyższony poziom leukocytów u 24-latki

Witam. Mam 24 lata , nie miałam nigdy problemów ze zdrowiem. Ale w ostatnim czasie miałam dwukrotnie podwyższone leukocyty. Ostatni wynik wykazywał 12,2. Byłam bardzo osłabiona,szybko się męczyłam.Ponadto towarzyszyły mi wymioty i omdlenia. Czasami pojawiały się jakieś alergie.Zrobiłam się bardziej nerwowa. Co mi dolega.Proszę o poradę.Pozdrawiam i dziękuję.

Witam serdecznie. Izolowany podwyższony poziom leukocytów jest markerem bardzo nieswoistym, na jego podstawie trudno wnioskować co konkretnie Pani dolega. Przede wszystkim konieczne jest oznaczenie pełnej morfologii krwi z ręcznym rozmazem układu białokrwinkowego (poszczególne frakcje leukocytów). Myślę że warto udać się do lekarza rodzinnego, który po przeprowadzeniu bezpośredniego badania będzie w stanie udzielić Pani więcej informacji.