Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 8 7 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Otyłość u 13-latka a odpowiednie ćwiczenia

Witam. Mam 13 lat,178 cm wzroztu oraz 96 kg wagi. Mam pytanie jakie ćwiczenia będą mi najbardziej pomocne w schudnięciu ? Oraz czy są jakieś strony z rozpisem diety na np. tydzień ? Byłem juz u dietetyka w CZD u którego się leczyłem ok. roku i chudłem 12 kg. lecz jednak nie dałem rady i wróciłem do starych nawyków takze wiem jak mniej więcej sie odzywiać ... Czy jakieś suplementy były by mi pomocne ?
MĘŻCZYZNA, 13 LAT ponad rok temu

Dieta w górach

Roma Wojtewicz Dietetyk, Poznań
76 poziom zaufania

Witam Zdecydowanie odradzam suplementację - grozi ona poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Polecam zastosowanie się do zasad przedstawionych przez dietetyka i unikanie słodyczy oraz kalorycznych przekąsek. W kwestii aktywności fizycznej - najlepiej aby była to ulubiona forma sportu, realizowana każdego dnia w wymiarze około 30 min. W ten sposób łatwiej będzie pozbyć się nadmiernych kilogramów i uregulować metabolizm. Poprawie ulegnie też zdrowie, kondycja i samopoczucie.

0

Witam, przede wszystkim warto wrócić do zaleceń od dietetyka i stale się do nich stosować się – to podstawa. Dodatkowo równie ważna jest regularna aktywność fizyczna (najlepiej codziennie po około 30-40 minut, jednak wystarczy 3 razy w tygodniu intensywnego wysiłku fizycznego). Łącz ćwiczenia siłowe z tlenowymi np. brzuszki, przysiady, pompki, a potem rower czy jogging. Możesz także wybrać pływanie, gdzie będzie połączenie tych aktywności. Najważniejsza jest wytrwałość i utrzymanie osiągniętej masy ciała. Jeśli chodzi o suplementy na odchudzanie, nie są one skuteczne - nie polecam. Pozdrawiam.

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy