Pigułka wzięta za wcześnie - czy nadal jestem zabezpieczona?

Witam, po ciąży zaczęłam stosować pigułki antykoncepcyjne i pierwszą z nich wzięłam chyba za wcześnie, ponieważ pomyliłam plamienie przez okresem z właściwym krwawieniem. I teraz mam dylemat, bo nie wiem, co z tym fantem zrobić, ponieważ po wzięciu tabletki plamienie zamieniło się w brązowawą wydzielinę, a niedługo po tym całkiem zanikło. Co to może oznaczać? Powinnam dalej brać tabletki o stałej porze czy zaprzestać ich zażywanie? Ile czasu powinnam odczekać, aby rozpocząć współżycie? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam,
skoro nie wiadomo, czy pierwsza tabletka została przyjęta w pierwszym dniu cyklu, to nie może Pani liczyć na pełne działanie tabletek antykoncepcyjnych. Dlatego powinna Pani stosować dodatkowe zabezpieczenie, np. prezerwatywę podczas przyjmowania tabletek z pierwszego opakowania.
Pozdrawiam