Plamienie podczas przyjmowania tabletek Sidretella

Witam ! Od maja 2014 r biore tabletki antykoncepcyjne Sidretella 20 . Dobrze na nie reagowalam jednak od grudnia okolo 2 rzedu blistra mam plamienie i trwa do pojawienia sie krwawienia z odstawienia. Rzecz powtorzyla sie tez w styczniu i teraz w lutym. Dodam ze dwa razy zdarzalo mi sie zapomniec o tabletce. Pracuje fizycznie, jestem narazona na sytuacje stresowe. Urodzilam dwoje zdrowych dzieci. Nie chorowalam na zap przydatkow. Skad te plamienia? Czekam na odpowiedz pozdrawiam Patrycja

Magdalena StusiĹska

Szanowna Pani, być może wiążą się ze stresem lub są spowodowane pominięciem tabletki. Jeśli plamienia będą się powtarzać proszę skonsultować się z ginekologiem.

Małgorzata Panek

Plamienia mogą być związane z zaburzeniami hormonalnymi i przerostem endometrium.
Proszę udać się do ginekologa. On wykona niezbędne badania.
Pozdrawiam

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Na podstawie samego opisu niestety nie można ustalić przyczyny Pani plamień. W celu wyjaśnienia przyczyny krwawień konieczna jest wizyta u lekarza ginekologa. Pozdrawiam.