Plamienie śródcykliczne przy tabletkach Vixpo

Witam, od kilku miesięcy przyjmuje doustna antykoncepcje hormonalna Vixpo.Przy 2opakowaniu,w srodku opakowania zdarzyło sie plamienie srodcykliczne,pozniej bylo krwawienie z odstawienia przy 2-3 tab placebo,nastepnie przy 5opakowaniu rowniez wystaplo plamienie srodcykliczne,nast. krwawienie z odstawienia,teraz podczas 6opakowania przy 22tabletce dostalam plamienia i nie wiem czy jest to krwawienie z odstawienia czy jak to tlumaczyc?proszę o odp.czy w zwiazku z tym jestem zabezpiecznona?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza ginekologa. Być może warto byłoby zrobić przerwę w przyjmowaniu tabletek lub zmienić je na inne. Bez badania lekarskiego ciężko jest coś więcej powiedzieć,