Plamienie śródcykliczne po 3 latach brania tabletek antykoncepcyjnych

Witam.
Mam 22 lata. Od 3 lat biorę tabletki anty. Y*** (tabletka dwuskładnikowa przyjmowana w schemacie 24+4) to mój trzeci rodzaj tabletek jakie biorę i przyjmuje je od 3 miesięcy. Jednak wczoraj zauważyłam niepokojące plamienie jasnoróżowego koloru, dzisiaj jest już bardziej brunatne (tydzień pozostał do placebo). Byłam również dzisiaj u ginekologa, lecz po zbadaniu mnie nie skomentowała mojej sytuacji nawet 1 zdaniem. Więc, dalej jestem w "kropce".
Nie przyjmowałam antybiotyków, a tabletki biorę co dzień wieczorem. Czy to mogło być wywołane stresem? Może to nadżerka? A może tabletki są za słabe?
Bardzo proszę o radę.
22 LAT ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Nadżerka może być przyczyną tego typu plamień, ale gdyby ją Pani miała, to lekarz, który Panią badał, z pewnością zwróciłby na to uwagę. Pani dolegliwość może być również wywołana samymi tabletkami. Plamienie/krwawienie jest najczęstszym działaniem niepożądanym tabletek antykoncepcyjnych i niekoniecznie musi wystąpić po raz pierwszy podczas przyjmowania pierwszego opakowania. Jeśli objaw ten będzie się powtarzał i nie minie po kolejnych kilku (3-4) opakowaniach, to radzę udać się do lekarza w celu modyfikacji lub odstawienia antykoncepcji hormonalnej.
Pozdrawiam!