Nie zaczęłam brać tabletek antykoncepcyjnych z 4 rzędu - co teraz zrobić?

Witam, od kilku miesięcy biorę tabletki dwuskładnikowe w schemacie 24+4 i aktualnie nie zażyłam tabletki z ostatniego rzędu (3+4 placebo). Nie wiem co mam w tej sytuacji zrobić. Czy nowe opakowanie rozpocząć zgodnie z moim cyklem brania, czy z pierwszym dniem okresu. (Wiem o konieczności dodatkowego zabezpieczenia.)

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli zacznie Pani brać tabletki antykoncepcyjne po tych siedmiu dniach, to ochrona antykoncepcyjna powinna być zachowana. Będzie to odpowiadało schematowi 21+7, w którym występuje większość tabletek dwufazowych na rynku. Jeśli natomiast nie zdąży Pani z pierwszą tabletką i okres przerwy wydłuży się ponad te siedem dni, to radzę mimo to zacząć normalnie kolejne opakowanie i dodatkowo się zabezpieczać przez pierwsze siedem dni.

Pozdrawiam serdecznie!