Plamy bielacze a badania diagnostyczne

Witam. Mam32l.i jestem kobietą.4 miesiące temu pojawiły się plamy bielacze i cały czas powstają nowe.Od ok.grudnia dotykają mnie inne problemy. Szybkie męczenie się nóg i rąk np. chodzenie po schodach,ogólne zmęczenie, bóle oczu jakby mi coś tam przeszkadzało.Po jednej stronie kącik ust się uśmiecha drugi dokładnie prawy nie unosi się. Miałam robione badania tarczycy i wątroby i wszystko w porządku oraz rezonans głowy, który wyszedł również prawidłowo. Gdzie szukać pomocy i jakie badania zrobić?

Szanowna Pani,

Z uwagi na objawy neurologiczne powinna skontaktować się Pani z dobrym neurologiem. Sugerowałbym również oznaczenie stężenia kortyzolu i ACTH rano na czczo. Jeśli wyniki będą nieprawidłowe, to powinna się Pani również skontaktować z endokrynologiem.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz