Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 8 3 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Plamy bielacze a badania diagnostyczne

Witam. Mam32l.i jestem kobietą.4 miesiące temu pojawiły się plamy bielacze i cały czas powstają nowe.Od ok.grudnia dotykają mnie inne problemy. Szybkie męczenie się nóg i rąk np. chodzenie po schodach,ogólne zmęczenie, bóle oczu jakby mi coś tam przeszkadzało.Po jednej stronie kącik ust się uśmiecha drugi dokładnie prawy nie unosi się. Miałam robione badania tarczycy i wątroby i wszystko w porządku oraz rezonans głowy, który wyszedł również prawidłowo. Gdzie szukać pomocy i jakie badania zrobić?
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Szanowna Pani,

Z uwagi na objawy neurologiczne powinna skontaktować się Pani z dobrym neurologiem. Sugerowałbym również oznaczenie stężenia kortyzolu i ACTH rano na czczo. Jeśli wyniki będą nieprawidłowe, to powinna się Pani również skontaktować z endokrynologiem.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety