Podejrzenie nerwicy i sine dłonie

Witam. Mam przypuszczenia iż mam nerwicę. Dlaczego? Dużo przeszedłem za dzieciństwa, wydaje mi się, że teraz daje się to we znaki. Szybko się denerwuje, nie potrafię się uspokoić, denerwuje się błahymi sprawami, pocę się pod pachami. Nie jest mi zimno, lecz często mam bardzo fioletowe i sine dłonie, pewnie to samo jest ze stopami, ale nie zwracam na to uwagi. Czasami przechodzi przeze mnie ogromne ciepło, nie mogę się skupić, mam problemy z koncentracją - często ze snem. Mam 19 lat.

Witam,

polecam skontaktowanie się ze specjalistą w celu potwierdzenia lub wykluczenia nerwicy – najlepiej psychoterapeutą lub psychologiem. Proszę pamiętać, że w leczeniu tego rodzaju choroby to nie leki są najważniejsze lecz psychoterapia indywidualna lub zespołowa. Ideą leczenia jest dotarcie do źródeł choroby, a potem nauczenie się radzenia sobie z emocjami. Jeśli konieczne będzie zastosowanie leków, powinny być one dobierane bardzo ostrożnie, gdyż mają krańcowo różne działanie.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel

Konieczna jest konsultacja internisty. Dopiero kiedy on wykluczy podłoże biologiczne proszę zgłosić się na konsultację do psychologa.
Pozdrawiam