Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 1 0 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Podejrzenie nerwicy lękowej i ataki paniki

Witam. Mam podejrzenie o nerwicę lękową. Mam ataki paniki i takie dolegliwości: kołatanie serca, bóle w klatce piersiowej, uczucie ściśnięcia szyi i duszności, uczucie przygniecionej klatki piersiowej. Nie daję już rady. Ciągle kontroluję swój oddech, a przez to moje życie wydaje się bez sensu. Gram na flecie poprzecznym. Co może wywoływać te duszności? Mam 3 mm torbielki na tarczycy. Mam kota persa. Może to alergia albo astma? Dodam, że mam też skrzywienie kręgosłup. Proszę o odpowiedzi.
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Badania krwi - hemoglobina

Hemoglobina jest podstawowym składnikiem krwinek czerwonych. Jest nie tylko barwnikiem nadający krwi czerwony kolor, ale pełni również ważną funkcją ? transportuje tlen do tkanek. Lekarz Łukasz Kowalski objaśnia szczegóły dotyczące badania hemoglobiny.

Wszystkie te rzeczy, o których Pani pisze, to typowe objawy napadów paniki. Ludzie z napadami paniki bardzo często skarżą się właśnie na duszności, kołatanie serca, "gulę" w gardle czy uczucie ściskania w klatce piersiowej, zaś alergia czy astma nie powoduje kołatania serca.

Z takim problemem najlepiej zgłosić się do terapeuty poznawczo-behawioralnego - ta metoda terapii daje najlepsze i najszybsze efekty w leczeniu napadów paniki. Zwykle efekty widać już po kilku spotkaniach.

Pozdrawiam!

0

Witam Panią Ataki paniki należą do grupy zaburzeń nerwicowych. Atakom paniki zwykle towarzyszy wiele objawów i dolegliwości somatycznych, np. dolegliwości żołądkowe, bóle w klatce piersiowej kołatanie serca, uczucie duszności, przyspieszone tętno i wiele innych. Zachęcam Panią do skonsultowania problemu z psychologiem i ewentualnie do podjęcia psychoterapii.

Hanna Markiewicz psycholog konsultacje@psycholog24online.pl http://psycholog24online.pl

Psycholog specjalizujący się w pracy z dziećmi z zaburzeniami wieku rozwojowego.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy