Podejrzenie trombocytozy samoistnej a stosowanie jednoskładnikowych tabletek antykoncepcyjnych

Dzień dobry, mam podejrzenie trobocytozy samoistnej (od maja 2013 roku płytki ponad 600tys, w ciągu ostatniego roku w okolicy 900tys). Czekam obecnie na badanie genu JAK2 i biopsję szpiku. Nie przyjmuję żadnych leków. Nie palę, prowadzę aktywny tryb życia, staram się nie nadużywać alkoholu. Czy w moim przypadku możliwe jest stosowanie jednoskładnikowych pigułek antykoncepcyjnych, bo wiem, że te dwuskładnikowe są niewskazane. Dziękuję i pozdrawiam

Piotr Pilarski

Jest to przeciwwskazanie do stosowania każdego rodzaju tabletek antykoncepcyjnych.

Pozdrawiam.