Podwyższony poziom insuliny przy nadwadze

Witam! Mam 19 lat, ważę 73 kg i mam 166 cm wzrostu. Zmagam się z nadwagą od bardzo dawna. Mam również zdiagnozowany podwyższony poziom insuliny. Biorę Metformax 500. Chciałabym dostać jakąś poradę jak schudnąć, co jeść żeby choć 8 kg zrzucić.

Aby schudnąć na stałe, należy zmienić swój sposób żywienia. Każda dieta przyniesie jedynie krótkotrwały efekt.

Poniżej przedstawiam zalecenia żywieniowe dla osób mających cukrzycę. Wdrożenie tych zaleceń oraz wprowadzenie aktywności fizycznej gwarantują zdrowy spadek kilogramów.

- spożywanie 4-5 posiłków dziennie, ostatni posiłek około 18-19
- zamiana białego chleba i makaronu na pełnoziarniste
- zamiana białego ryżu na ryż brązowy
- spożywanie dużej ilości warzyw
- zamiana słodyczy na owoce (max 2 dziennie)
- spożywanie kasz
- spożywanie ryb
- spożywanie roślin strączkowych (fasola, groch, soczewica, ciecierzyca)
- ograniczenie fast foodów, tłustego mięsa, słodyczy, cukru, żywności przetworzonej, soli, alkoholu, soków owocowych, słodkich napojów

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
www.dietcoaching.pl

Witam
Każdy z nas jest inny, dlatego nie ma recepty na to jak zrzucić kilka kg. Najważniejsze jest to aby zrobić to z głową, nie na zasadzie diet redukcyjnych. Jeśli ma Pan podwyższoną insulinę to tym bardziej powinien Pan o siebie zadbać. W tym celu w pierwszej kolejności należy się udać do dietetyka, który wskaże drogę i sposób odżywiania się a także odpowiednią technologię przygotowywania potraw.Następnie proponuję aktywność fizyczną , która jest bardzo ważna. Takim sposobem schudnie Pan ale bez uszczerbku na zdrowiu.
pozdrawiam