Pojawienie się miesiączki a stosunek w dni płodne

Współżyłam z mężem w dni płodne, miesiączka pojawiła się w swoim terminie natomiast nie występują bóle, które towarzyszą mi przy każdej miesiączce, jest mniej obfita. Cały czas temperatura jest podwyższona, piersi są bolesne, mam lekkie zawroty głowy, w pierwszym dniu płodnym, kilka godzin po stosunku zemdlałam, omdlenie pojawiło się również dzień przed miesiączką. Obecnie odczuwam bóle w okolicach lewego jajnika. Jestem osobą ogólnie zdrową, nie biorę leków. Czy to może być ciąża?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. W przypadku pojawienia się krwawienia miesiączkowego prawdopodobieństwo ciąży jest niewielkie. W razie wątpliwości może Pani wykonać test ciążowy.