Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej 24+4. Co teraz?

Witam! Bardzo proszę o informację. Zażywam tabletki antykoncepcyjne 24+4 od 8 miesięcy. W pierwszym tygodniu (7 dniu) miałam zażyć tabletkę o godz. 20.30, a przypomniałam sobie o 5.30 rano. W tym dniu odbyłam stosunek o 11.00 następną tabletkę zażyłam już zgodnie z planem. Wiem że na opakowaniu jest napisane, że jeżeli nie minęło 12 godzin ochrona jest zachowana, ale cały czas o tym myślę i nie daje mi to spokoju. Czy czasem nie jestem w ciąży, ponieważ minęło 10 godzin? Bardzo proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
według producenta tabletek antykoncepcyjnych przerwa pomiędzy kolejnymi tabletkami mniejsza niż 12 godzin nie zmniejsza ich działania i nie wymaga doddatkowego zabezpieczenia. Także powinna być Pani spokojna. Aby rozwiać wątpliwości może Pani wykonać test ciążowy po upływie 2 tygodni od stosunku.
Pozdrawiam