Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej z 4. opakowania

Witam, Zażywaj tabletki Daylette, dzisiaj rano (23 lipca) zorientowałam się ze w blistrze znajduje się o jedna tabletka za dużo. Nie wiem dokładnie w którym tygodniu została ona pominięta. Od razu po zorientowaniu się, zazylam tabletkę która nie wzięłam wcześniej. Dodatkowo chciałam dodać, ze mimo zażywania tabletek, stosowałem z partnerem dodatkowa antykoncepcję - gumki, lub stosunek przerywany. (To moje 4 opakowanie) Chciałam się tylko dowiedzieć czy wszystko jest w porządku.

Lek. Marta Gryszkiewicz

1.Stosunek przerwany nie jest formą antykoncepcji!
2. Zażycie dwóch tabletek jednocześnie (zaległej, gdy się Pani zorientowała) jest kompletnie bez sensu i tylko naraża Panią na wystąpienie działań niepożądanych 3. Przy podwójnym zabezpieczeniu antykoncepcja hormonalna + prezerwatywa, nie ma ryzyka zapłodnienia.