Pominięta tabletka antykoncepcyjna - co teraz?

Pominęłam tabletkę w piątym dniu blistra. Dziś jestem w dniu 10 i uprawiałam seks bez dodatkowych zabezpieczeń ale mój chłopak przerwał stosunek. Czy muszę zgłosić się do lekarza po antykoncepcje po? Czy też nie jest to konieczne?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
jeżeli pominęłaś tabletkę w 5 dniu a następnie przyjęłaś kolejnego dnia zaległą i kolejną zgodnie z planem oraz kontunuowałaś regularne przyjmowanie tabletek to ryzyko zapłodnienia jest minimalne.
Pozdrawiam!