Pominięcie tabletki numer 2, 4 i 5 - jakie jest ryzyko ciąży?

Witam. W tym miesiącu rozpoczęłam przyjmowanie trzeciego opakowania tabletek antykoncepcyjnych. W sobotę zapomniałam przyjąć tabletki (nr 2), przyjęłam ją rano, czyli okolo 11-12 godzin później. Odbyłam stosunek tuż po przyjęciu tej tabletki, wieczorem zażyłam kolejną planowo (3). Ale niestety w poniedziałek i wtorek zapomniałam przyjąć tabletki (4. i 5. tabletkę z blistra), obecnie jestem mocno przeziębiona, ale nie stosuję żadnych leków osłabiających działanie antykoncepcji. Przyjęłam te 2 pomienięte tabletki na raz dzis rano (środa), od poprzedniej tabletki minęło około 48 godzin. Dziś jest mój 13. dzień cyklu. Wieczorem przyjmę kolejną. Jakie jest ryzyko zajścia w ciąże w tej sytuacji? Mam 31 lat , posiadam dzieci. W kolejnym cyklu miałam zaplanowane zakładanie wkładki. Co mam teraz zrobić? Z góry dziekuję za wyczerpującą odpowiedź, Wiosna

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Nie jest możliwe by jedynie na podstawie informacji przekazywanych
przez internet sprawdzić czy dana osoba jest w ciąży czy nie.
Prawdopodobieństwo występuje zawsze jeżeli doszło do stosunku seksualnego
nawet jeśli używane były środki antykoncepcyjne.

Aby uzyskać 100% pewność należy zgłosić się do lekarza ginekologa.
We własnym zakresie można również wykonać test ciążowy
dostępny w aptekach na terenie całego kraju.