Pominięcie zażycia dwóch tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Mam 20 lat, od około roku biorę leki Y******. Do tej pory wszystko było dobrze, owszem od czasu do czasu zapominałam o tabletce, ale zawsze tylko o jednej, więc postępowałam zgodnie z ulotką. Dwa dni temu wróciłam do domu po dość długim wyjeżdzie i chyba z tych emocji kompletnie zapomniałam o tabletkach! Drugi tydzień, tabletki 10 i 11. Naprawdę nie wiem co mam zrobić, mój lekarz dzisiaj nie pracuje, a nie chcę robić czegokolwiek bez porady. Dlatego proszę o możliwie szybką odpowiedź. Dziekuję.

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Pominięcie tabletek w 2 tygodniu jest najbezpieczniejsze. Wystarczy po prostu jak najszybciej zażyć zapomniane sztuki. Działanie antykoncepcyjne przez cały czas powinno być pełne.