Powiększone węzły chłonne, przemęczenie i nadmierna potliwość po stracie rodziców

Chloniak??? Witam, mam powiekszone wezly chlonne (pod zuchwa I na szyi). Te pod zuchwa sa twarde I nie ruchliwe. W ogle mnie nie bola. Mam je juz dlugo. Badania krwi wyszly w normie w zwaizku z tym co to moze byc???? Oprocz tego czuje sie przemeczona od dluzszego czasu, poce sie wiecej w nocy, ale wczesniej wyadawalo mi sie, ze to z powodu stresu/depresji. Moi rodzice zmarli w tym roku (w odstepie 6 miesiecy) wiec przechodze przez bardzo ciezki okres.. Prosze o pomoc!!

Witam. Proszę najpierw jeszcze raz sprawdzić biologiczne powody a następnie/ oraz takie reakcje mogą być powodem stanu psychicznego po śmierci rodziców i należy udac sie do terapeuty bądź psychiatry.
Magdalena Brabec

od strony medycznej na diagnostyke powiniem pokierowac Pania lekarz, a jesli chodzi o przemeczenie, trudny okres i radzenie sobie z tym, to sa to tematy do pracy z psychoterapeuta.warto sprobowac, pozdrawiam serdecznie, Violetta ruksza

Spotkania z psychoterapeutą na pewno przyniosłyby ulgę i pomogły w poradzeniu sobie ze strata i związanym z tym stresem.
Zachęcam też do konsultacji z lekarzem- powiększone węzły chłonne mogą bowiem wiązać się z tym stresem, jednak warto tego nie lekceważyć i najpierw wykluczyć somatykę (czyli inna współwystępująca ze stresem i lękiem chorobę), a w razie wykluczenie przyjąć związek zaburzeń w układzie odpornościowym z przeżyciami.