Powiększone węzły chłonne śródpiersia i leczenie nowotworu prostaty

Witam, mój tata choruje na nowotwór prostaty, jest w trakcie hormonoterapii, po której PSA spadło ze 160 do 4. Ostatnio cierpiał jednak na ataki kaszlu, przeprowadzono tomografię. Wyniki odebrał dziś, wizyta w następnym tygodniu. Tomografia wykazała "powiększone węzły chłonne śródpiersia i wnęk płucnych". Moje pytanie - czy to sarkoidoza, czy przerzuty nowotworowe? Z góry dziękuję i pozdrawiam, Magdalena.

Wszystko wyjaśni się po wizycie i ew. dorobieniu innych badań , ja nie jestem na podstawie tych danych nic rozstrzygnąć , zż