Powiększony węzeł w okolicach ucha - czy są powody do zmartwień?

Zrobiłam USG węzłów chłonnych ponieważ zaniepokoil mnie powiększony węzeł w okolicach ucha. Wynik USG: węzły chłonne szyjne hipoechogeniczne, przy podstawie szyi po stronie lewej 9mm, podżuchwowe po stronie prawej o wym. do 12mm. Pani, która wykonywała USG poinfirmowała mnie, że może to być spowodowane jakąś infekcją choć żadnej infekcji u siebie nie zauważyłam oraz że są to węzły odczynowe. Mniej więcej w tym samym czasie miałam robiona cytologie. Po kilku tygodniach odebrałam wynik: grupa cytologiczna II, zmiany odczynowe o charakterze zapalnym. Proszę o odpowiedź czy to ma jakiś związek ze sobą oraz czym świadczą takie wyniki? Czy trzeba udać się z tymi wynikami do specjalisty czy jednak wszystko jest w porządku i nie potrzebnie się przejmuję?

Szanowna Pani, powiększony węzeł zauszny nie ma związku z cytologią. Węzeł odczynowy oznacza, że musiała Pani przejść infekcję, bez obaw. Pozdrawiam