Praca na drugą zmianę i chęć schudnięcia u 27-latki

Witam na 27 lat(kobieta) i pracuje na 2-ga zmiane od 14 do 23 czasem do 24,a bardzo bym chiała schudnać,nie wiem co mam jesc w pracy,ogolnie staram sie ejsc co 3 godziny 10-saniadnie 2 kromki chleba np. z serem i pomidorem(13-13.30 obiad np.gulasz wołowy z zeminamai(małe ilosci),18 kolacja 2 kromki chleba z twarogiem,jajka badz ryba i do nastepnego dnia juz nic,a chce mieć siły pracować bo ejstem w ruchu 6-7 godzin.A podkresle za mam insulinoopornosc ,ciezko mis chudnac nie wiem co mam robic;-(

Witam.
Wyczuwam stosowanie się do mitu niejedzenia po 18-tej.

Opcji jest kilka, trudno udzielać takich porad bez wywiadu żywieniowego. Pisze Pani, że może jeść w pracy, więc proponuję pozostawić o 10 śniadanie pod warunkiem, że zjada je Pani do godziny po przebudzeniu, czyli jeżeli wstaje Pani z łóżka ok 9. Chleb najlepiej żytni pełnoziarnisty z serem i pomidorem będzie ok. Później dobrze by było zjeść ok 13:00 drugie śniadanie np jogurt naturalny zmiksowany z owocami o niskim indeksie glikemicznym. Następny byłby lunch ok 16:00 przygotowany w domu i zabrany do pracy np sałatka warzywno- makaronowa. Następnie pojawiłaby się obiadokolacja ok 19:30 czyli jakby Pani obiad z 13:30. Taka modyfikacja doda energii i zapobiegnie spadkom poziomu glukozy. Jeżeli pracuje Pani zawsze na 2 zmianę proszę się nie bać jedzenia wieczorem, ważne jest aby nie jeść 3h przed położeniem się spać. Gdybyśmy przyjęli zasadę niejedzenia po 18 to osoby pracujące stale na nocną zmianę umarły by z głodu :)

Jeżeli nie może Pani zjeść obiadokolacji w pracy to można pozostawić śniadanie o 10, obiad 13:30, podwieczorek 16:30 np jogurt z owocem, kolacja ok 19:30.

Złote zasady:
- śniadanie do godziny po przebudzeniu
- minimum 4 posiłki dziennie spożywane co 2,5- 4h
- ostatni posiłek 3h przed pójściem spać

Pozdrawiam serdecznie,
Alicja Skubis

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie

Zachęcam Panią do wizyty u dietetyka, dobierze dla Pani jadłospis i pomoże w odzyskaniu wymarzonej wagi.

Pozdrawiam

Witam Panią,

Nocne zmiany nieco utrudniają stosowanie diety jednak mam wielu pacjentów którzy świetnie sobie radzą z odchudzaniem. Najlepiej skorzystać z pomocy dietetyka, który ustali indywidualną dietę dobraną pod względem Pani zapotrzebowania energetycznego, stylu życia i preferencji smakowych.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk