Problem nabrzmiałego brzucha

Witam. Od paru tygodni zmagam się z "problemem" dziwnie wystającego/nabrzmiałego brzucha. Jestem osobą szczupłą (163 cm wzrostu i ok. 54 kg) i staram się zdrowo i racjonalnie odżywiać (nie jem przetworzonej żywności, dużo owoców i warzyw, piję niemalże wyłącznie wodę). Dodam, że wykluczam ciążę. Nie odczuwam żadnych niedogodności zdrowotnych, jedynie czasami wzdęcia i niewielkie ukłucia w dolnej partii brzucha a tłuszczowa na brzuchu jest niewielka. Z góry dziękuję za poradę, pozdrawiam.

Dużo owoców i warzyw w diecie mogą powodować wzdęcia. Można spróbować suplementować się probiotykiem lub synbiotykiem, np przez miesiąc, aby wprowadzić pożyteczną flore bakteryjną do jelita. Być może dolegliwości zmniejszą się.