Problem z akceptacją siebie a odchudzanie

Witam, wprowadzilam sobie bardziej zbilansowana dietę jem co trzy godziny i omijam słodycze,tłuszcze, pije dużo wody, dużo ćwiczeń jak czas pozwala to nawet 6 razy w tygodniu i schudlam 9kg o maja, mam 173cm i wazę 64kg, ale problem w tym ze w mojej psychice pojawiło sie cos czego nie chciałam nigdy, jak czasem sobie pozwolenie na cos słodkiego to potem rozmyslam po co to zjadlam jak mogę przytyc znów te kilogramy, nie chce żeby takie cos mi zaprzatalo myśli, jak sobie z tym poradzić ?

Witam, sporo nawyków zmieniła Pani w swoim życiu, sporo czasu poświęca Pani na zdrowy tryb jedzenia, ćwiczeń oraz zdrowego funkcjonowania. Nic dziwnego, ze w pani myśleniu również zaszły pewne zamiany. Dużo wysiłku włożyła Pani w utratę kg i nastawienie się na zdrowie, stąd wyrzuty sumienia gdy zrobi Pani coś w swoim rozumieniu, sprzecznego ze zdrowiem. Zawsze jednak zmiany mogą zagalopować tak, że tracimy nad nimi panowanie i łatwo o utratę również zdrowego rozsądku. Dobrze,że zauważała Pani u siebie coś co Panią zaniepokoiło a więc nadmierne myślenie o odchudzaniu etc. Proszę porozmawiać z kimś bliskim, może przyjaciółkę, kogoś ktoś sam ćwiczy i zmaga się z dodatkowymi kg, dietetyka lub psychologa, który podpowie jak realizować swoje potrzeby< również te na słodycze> bez przeżywania rozterek i wyrzutów sumienia.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza