Prośba o interpretację USG tarczycy u 40-latki

w sierpniu badanie kontrolne: TSH NADAL BEZ ZMIAN 7,961U/ML FT4 14,56PMOL/L ATG 1458,7 U/ML ATPO 3468,8 U/ML USG : plat prawy 1,2x1,0x1,7 cm V 2,3 sm sześć plat lewy 1,2x1,0x1,8 cm V 2,4 cm szesc Cieśń 0,3cm Całatarczyca niejednorodna o obnizonej echogeniczności. W obu płatach widoczne są drobne hypoechogeniczne ogniska oraz pasemka zwłoknienia W lewym pł hypoechogen. guzek srednica 0,8zm- BAC po obu stronach węzłypowiększone do 1,1. Proszę o interpretację USG ,czekam na wynik biopsji.

Witam Panią,

Obraz usg sugeruje autoimmunologiczne zapalenie tarczycy. Wysokie miano przeciwciał potwierdza chorobę Hashimoto (będącą właśnie autoimmunologicznym zapaleniem tarczycy). Tarczyca jest mała (najprawdopodobniej postać zanikowa zapalenia), a podwyższone TSH wskazuje na konieczność zwiększenia dawki L-tyroksyny lub rozpoczęcia leczenia, jeśli go Pani jeszcze nie stosuje. Węzły chłonne moga być po prostu odczynowe, nie są bardzo powiększone, ale proszę na spokojnie poczekać na wynik BACC.

Pozdrawiam serdeczie.

Marek Derkacz