Prośba o interpretację wyniku profilaktycznego badania RTG klatki piersiowej
Witam. Proszę o pomoc w interpretacji wyniku profilaktycznego RTG klatki piersiowej: -miąższ powietrzny bez zmian naciekowych i ogniskowych. Serce niepowiększone.Wnęka lewa naczyniowa. Prawa z widocznym pojedynczym węzłem chłonnym (ok 22mm ze zwapnieniami). Przepona gładka. Proszę o opinię w temacie węzła. Lekarz rodzinny skierował mnie do pulmunologa- wizyta za miesiąc. zrobić na własną ręke usg węzłów? Boję się, że to białaczka, ziarnica itp. :( Morfologia w normie oprócz MCV i MCH niższych.

MĘŻCZYZNA, 35 LAT ponad rok temu
Badania krwi - limfocyty
Limfocyty to komórki układu odpornościowego. Ich nadmiar i niedobór świadczy o tym, że w naszym organizmie dzieję się coś niedobrego. Pamiętajmy jednak, że ich ilość zależy m.in. od wieku. Więcej o badaniu i limfocytach opowie lek. Łukasz Kowalski.
Witam serdecznie,
Sugeruję poczekać na konsultację z pulmonologiem i zobaczyć co powie. Jeśli będzie konieczność to na pewno zleci dodatkowe badania np. USG węzłów.
Jeśli ma Pan wątpliwości to proszę porozmawiać ze swoim lekarzem rodzinnym.
Pozdrawiam.