Przerwanie przyjmowania pigułek - kiedy najbezpieczniej to zrobić?

Do zakończenia opakowania zostało mi 5 tabletek, jednak moje samopoczucie jest tak fatalne, że bardzo chciałabym już przerwać ich stosowanie. Czy przerwanie ich w tym momencie będzie miało jakieś konsekwencje? Ile tabletek można bezpiecznie ominąć z końca opakowania? Dodam, że jestem kontrolowana endokrynologicznie z powodu problemów z prolaktyny i tsh (nadwyżki obu) i nie chciałabym jeszcze bardziej rozchwiać swojego układu hormonalnego a nie mogę się w tej chwili skontaktować ze swoim lekarzem. Bardzo proszę o odpowiedź, kiedy najwcześniej mogę bezpiecznie przerwać ich stosowanie?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Przyznam, że taką decyzję najlepiej skonsultować z Pani lekarzem prowadzącym. Tabletki zawsze najlepiej odstawiać po zakończeniu blistra. Jeżeli jednak działania niepożądane są bardzo nasilone i znacząco obniżają jakość życia może Pani odstawić je w dowolnym momencie. Proszę jednak pamiętać, że wraz z odstawieniem tabletek traci Pani działanie antykoncepcyjne.

Pozdrawiam