Przestałam tracić na wadze - co robić?

Odchudzam się od lutego tego roku. Udało mi się na diecie, polegającej na przyjmowaniu ok. 1500 cal i ok. 30-minutowej aktywności fizycznej (niezbyt regularnej) schudnąć 23 kg. Mam w planie schudnąć jeszcze 3 kg. Obecnie mierzę 171 cm i ważę 63 kg (mam 21 lat). Jednak od ok. półtorej miesiąca spadek masy się zatrzymał. Przechodziłam już przez takie zastoje w trakcie diety, jednak nigdy tak długotrwałe. Niektórzy radzą mi, bym przyjmowała maks. 1000 kcal. Jednak ja się boję pułapki ciągłego zmniejszania kaloryczności posiłków- strach przed anemią, wypadającymi włosami, łamliwymi paznokciami. Co robić? Nie mogę niestety ćwiczyć więcej i bardziej intensywnie ze względu na kręgosłup.

Witam serdecznie,

myślę, że nie powinna już Pani dalej zmniejszać kaloryczności diety. Im mniej dostarczanych kcal w czasie stosowania diety odchudzającej, tym łatwiejsze przybieranie na wadze po jej zakończeniu. Obecnie Pani masa ciała jest prawidłowa i nie musi się Pani odchudzać.

Jeśli ma Pani problemy z kręgosłupem, warto skonsultować się z lekarzem/fizjoterapeutą w sprawie określenia dozwolonych form aktywności. Być może okaże się, że może Pani skorzystać z zajęć typu pilates, zdrowy kręgosłup, joga, czy np. z pływania/jazdy na rowerze. Naprawdę warto pokusić się o taką konsultację. Aktywność fizyczna sprawia, iż efekty diety pojawiają się szybciej i są trwalsze (metabolizm ulega przyspieszeniu).

Zachęcam do zapoznania się z zaleceniami IŻŻ, zawartymi w Piramidzie Zdrowego Żywienia dla osób dorosłych.

Polecam Pani artykuły:
http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski
http://portal.abczdrowie.pl/czy-wiesz-co-masz-w-koszyku
http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
Proszę poczekać, zastój masy ciała jest zjawiskiem fizjologicznym. Zdecydowanie odradzam dalsze ograniczanie ilości dostarczanych kcal.

Pozdrawiam