Przesunęłam miesiączkę tabletkami

Mam pytanie, pomyliłam sobie dni i tabletkę wzięłam w środę zamiast w czwartek, czyli o 24 godziny za wcześnie... Czy to ma wpływ na zabezpieczenie? Wiem, że teraz zamiast w soboty będę dostawała miesiączkę w piątki...

Redakcja abcZdrowie

Przyjęcie dwóch tabletek antykoncepcyjnych jednego dnia nie obniża skuteczności antykoncepcji. Jeśli zależy Pani na zachowaniu terminu miesiączki można przyjąż brakującą tabletkę z zapasowego blistra.